Najlepsze tablety do Internetu i nauki

Posted: 25 września 2011 in PORADY&TESTY, TABLET

Tablety to urządzenia, które na dobre zagościły się na rynku mobilnych urządzeń codziennego użytku. Zmieniające się nawyki korzystania z Internetu i multimediów sprawiły, że dostrzeżono potrzebę urządzenia służącego do konsumpcji multimediów i tworzenia krótkich treści, bez konieczności oferowania pisania długich tekstów i tworzenia skomplikowanych grafik, filmów, czy plików muzycznych. Tablet z wyglądu i funkcjonalności przypomina netbooka (laptopa z ekranem o przekątnej ok. 10 cali, przy standardowej 15,4 cala) bez klawiatury i urządzenia wskazującego typu touchpad lub joystick.

Tablet nie nadaje się do pisania długich opracowań tekstowych i nie pozwala na korzystanie z zaawansowanych aplikacji i programów. Nadaje się jednak znakomicie do przeglądania internetu, korzystania z portali społecznościowych i komunikacji, czyli najczęściej wykonywanych obecnie działań przez większość użytkowników. Dzięki niewielkim wymiarom i mniejszej wadze, tablety gwarantują mobilność większą niż komputery przenośne, a jednocześnie dużo większy komfort pracy, niż smartfony. Są także świetnym narzędziem do edukacji, zarówno dzięki milionom aplikacji, jak i możliwości przechowywania książek, materiałów i innych treści pomocnych w nauce. Edukacja Mobilna jest zdecydowanie ułatwiona dzięki urządzeniom tego typu, przed zakupem należy jednak zastanowić się nad sensownością poniesienia dużego wydatku. Tablet w zakresie funkcjonalnym można zlokalizować między czytnikiem, smartfonem i komputerem, co oznacza, że poszczególne urządzenia dublują część swoich możliwych zastosowań.

Najbardziej popularne tablety to:

Mówi się też o tym, że niebawem dostępny będzie Amazon Kindle Tablet, który będzie znacznie tańszy od wyżej wymienionych, o czym pisałem we wcześniejszym poście.

Interesuje Cię edukacja mobilna? Czytaj dalej:

Synchronizacja plików między urządzeniami w chmurze

Jak kupić Amazon Kindle?

Amazon Kindle – czytnik ebooków

Foxit – czytaj, notuj, zaznaczaj, komentuj w plikach pdf

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s