Synchronizacja plików między urządzeniami w chmurze

Posted: 31 sierpnia 2011 in APLIKACJA, PORADY&TESTY
Tagi: , , , , , , , , ,

Często spotykanym w biznesie i nauce problemem jest brak dostępu do plików zapisanych na dysku twardym komputera z innego urządzenia. Polski start-up Storino przygotował wygodne rozwiązanie tej kwestii umożliwiają dostęp zdalny – za pośrednictwem PC, telefonu komórkowego, tabletu i komputera do tych samych plików, niezależnie od naszego położenia.

Zdalny dostęp do plików

Storino jest w pewnym sensie klonem amerykańskiej aplikacji Dropbox, z której korzystają miliony użytkowników. Jednakże po aferach związanych z wyciekiem danych klientów i lukach w zabezpieczeniach umożliwiających dostęp do plików każdego z nich, odradzam wybór Dropboxa.

Praktycznym zastosowaniem aplikacji pozwalających na dostęp i synchronizację danych w chmurze, jest możliwy dostęp do plików z różnych urządzeń użytkownika, a także udostępnienie określonych folderów innym użytkowników. Przykładowo:

  • dostęp do plików za pośrednictwem telefonu komórkowego, bez dostępu do komputera,
  • udostępnienie zdjęć, muzyki, danych innemu użytkownikowi, co działa podobnie do uploadowania na serwisach typu rapidshare,
  • tworzenie kopii zapasowej najważniejszych plików, na wypadek zniszczenia dysku twardego, kradzieży komputera itp.,
  • dostęp do własnych plików za pośrednictwem przeglądarki internetowej w dowolnym miejscu, gdzie jest dostęp do internetu.

Jak działa Storino

Po rejestracji i instalacji aplikacji na dysku tworzy się dodatkowy wirtualny dysk współdzielony, do którego dostęp możemy mieć po zalogowaniu z każdego komputera. Co więcej, wprowadzanie w dokumentach zmian, usuwanie, dodawanie nowych itp. sprawi, że zbiór plików po zmianach dostępny będzie na wszystkich urządzeniach. Dla posiadaczy smartfonów udostępniono aplikacje mobilne – Storino dla Android (w Android Market) oraz Storino dla iPhone (w iTunes AppStore).

Aplikacja jest darmowa w przypadku wybrania dysku o objętości 1 GB, można też wykupić abonamenty pozwalające na zwiększenie dostępnego miejsca na wirtualnym dysku.

Zarejestruj się w Storino.pl korzystając z linku polecającego https://storino.pl/pl/component/user/?task=register&referrer=SS4E4E503FD084B!

Stroino Android
Storino iPhone

Interesuje Cię edukacja mobilna? Czytaj dalej:

Jak kupić Amazon Kindle?

Amazon Kindle – czytnik ebooków

Wzrostowy trend sprzedaży ebooków

Foxit – czytaj, notuj, zaznaczaj, komentuj w plikach pdf

Darmowe narzędzie do pracy grupowej

Reklamy
Komentarze
  1. Slawek pisze:

    Wreszcie mogę w prosty sposób synchronizować dane między pracą a domem. Naprawdę ta aplikacja mi imponuję szczególnie szybkością transferu przez jedną noc wrzuciłem około 3 GB wszystkich moich dokumentów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s