Darmowe narzędzie do pracy grupowej

Posted: 22 sierpnia 2011 in APLIKACJA, M-LEARNING, PORADY&TESTY, STUDENT
Tagi: , , , , , , ,

Nierzadko zdarza się – zarówno w biznesie, jak i w czasie nauki – że praca nad przygotowaniem zadania ma być wykonana w grupach. Jest to jedno z najczęstszych zadań, przy których mobilne podejście do edukacji ma szczególnie ważne znaczenie. Można przesyłać częściowe wyniki i łączyć je, ale tak naprawdę nigdy nie będzie wiadomo, kto ma aktualną wersję, jaki jest stopień zaawansowania prac, ani też kontrolować całego procesu. Istnieje na te wszystkie problemy bardzo proste i DARMOWE rozwiązanie.

Darmowe narzędzie do pracy grupowej

Spośród wielu aplikacji, najprostsza w obsłudze jest ta od Google – Google Docs. Każda osoba, która ma konto na google (maila z rozszerzeniem @gmail.com lub zarejestrowanego swojego maila w google) ma otwartą drogę do korzystania z gDocs. Pozostali muszą założyć darmowe konto, co trwa całe 30 sekund…

Jak rozpocząć edukację mobilną poprzez zdalną pracę grupową? Logujemy się lub zakładamy konto na https://www.google.com/accounts/Login i już możemy korzystać z docs’ów.

Jeżeli plik jest częściowo gotowy istnieje możliwość jego załadowania, a jeśli nie to tworzymy nowy. Do wyboru mamy dokument tekstowy, prezentację, arkusz kalkulacyjny, rysunki i kolekcje. Wszystkie można ściągać w odpowiednich formatach .doc, .xls., .ppt (Word, Excel, PowerPoint) i kilku innych.

Rozpoczynamy pracę w grupie

Po zaznaczeniu odpowiedniego pliku należy wybrać menu „udostępnij” i dodać adresy mailowe osób, dla których dokument ma być widoczny do edytowania lub tylko przeglądania.

Początek zdalnej pracy grupowej przygotowany, w związku z czym napisze o kilku funkcjonalnościach, bo interfejs jest bardzo intuicyjny i każdy znajdzie wszystkie potrzebne funkcje.

-Jeżeli kilka osób edytuje dokument w tym samym czasie, to ich działania są zaznaczanie różnymi kolorami.

-Wszyscy członkowie grupy widzą tę samą wersję strony w czasie rzeczywistym – jak jedna osoba wpisuje tekst, to wszystkie widzą każdą literkę!

-Z prawej strony wyświetla się chat dla członków grupy.

-Pliki można eksportować do wszystkich popularnych formatów.

-Można korzystać z różnych gotowych formatów.

-Można formatować treści podobnie jak w programach pakietu Microsoft Office.

-Do google docs możliwy jest dostęp mobilny, choć strona nie jest do końca zoptymalizowana i nie wyświetla się idealnie w wersji mobi, ale praca w edytorach treści przeważnie wymaga choćby posiadania tabletu, czy netbooka.

Edukacja mobilna powinna z natury pozwalać na dostęp do treści niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywamy, ale ułatwienie zdalanej pracy grupowej lub wykorzystanie google docs do opracowania treści na różnych urządzeniach to narzędzie, które z pewnością warto znać.

Krótka prezentacja możliwości Aplikacji

Interesuje Cię edukacja mobilna? Czytaj dalej:

Jak kupić Amazon Kindle?

Amazon Kindle – czytnik ebooków

Wzrostowy trend sprzedaży ebooków

Foxit – czytaj, notuj, zaznaczaj, komentuj w plikach pdf

Reklamy
Komentarze
  1. […] komentarze Synchronizacja plikó… on Darmowe narzędzie do pracy…Darmowe narzędzie do… on Foxit Reader – czytaj, e…Foxit Reader –… […]

  2. […] komentarze dLearning, eLearning, mLearning – o co chodzi? « Edukacja Mobilna o Darmowe narzędzie do pracy grupowejWzrostowy trend sprzedaży ebook’ów « Edukacja Mobilna o Jak kupić […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s