Amazon Kindle – czytnik ebook’ów

Posted: 14 sierpnia 2011 in CZYTNIK, KINDLE, PORADY&TESTY
Tagi: , , , , , , ,

Kindle to czytnik ebook’ów, pozwalające na czytanie treści w wersji elektronicznej. Dotyczy to książek, magazynów i większości plików, które można skonwertować do odpowiedniego dla czytnika formatu – PDF, TXT, DOC, ePUB i wielu innych, choć mniej popularnych. To, co odróżnia Kindla od komputerów, smartfonów, czy tabletów, to technologia wyświetlania treści. Wyświetlacz urządzenia działa jako tzw. e-papier, czyli specjalna technologia, która nie wykorzystuje podświetlania ekranu. Implikuje to dwie rzeczy – kindle nie męczy wzroku czytelnika i w najnowszej wersji (3 generacja) prezentuje treści w sposób bardzo zbliżony do wydrukowanej książki, ale wymaga oświetlenia zewnętrznego, więc nie nadaje się do używania w nocy, ani w ciemnych pomieszczeniach.

Specyfikacja techniczna Kindle

Obecnie w sprzedaży na rynku pierwotnym oferowane są dwa modele trzeciej generacji – Kindle 3G i Kindle 3G WiFi. Ten drugi jest nieco droższy, ale oferuje darmowy, nielimitowany internet mobilny w ponad 100 krajach na całym świecie, w tym także Polsce. Jest to właściwie jedyna różnica między modelami.

Kindle posiada pamięć wbudowaną pozwalającą na przechowanie ok. 3-3,5 tys. książek elektronicznych, baterię pozwalającą na swobodne korzystanie od 8 dni (włączone wifi 3g lub połączenie z siecią w domu lub pracy) do ok. 25 dni przy wyłączonym wifi! Ładowanie urządzenia oraz wgrywanie plików następuje za pomocą zwykłego kabla USB, dołączanego w zestawie.

Szczegółowa specyfikacja przedstawiona jest poniżej.

Cecha Opis
ekran: 6 calowy(12cm x 9cm),600×800, rozdz. 167 ppi,16 odcieni szarości
typ ekranu: E Ink Pearl (e-papier)
wymiary: 190mm x 123mm x 8,5mm
waga: 241 gramów
kolor: grafitowy
pamięć: 4 GB wew.(ok. 3 GB dostępne dla użytkownika – do 3500 ebook-ów)
łączność: USB 2.0, Wi-Fi (802.11b/g/n)
audio: głośniki stereo, wyjście słuchawkowe 3,5mm jack
bateria (3G/Wi-Fi – wł.): 10 dni
bateria (3G/Wi-Fi – wył.): 1 miesiąc
ładowanie baterii: przez port USB lub ładowarkę – nie dołączona)
obsługiwane formaty: Kindle (azw,azw1), txt, pdf, aa, aax, mp3, niechroniony mobi,prc; html, doc, jpeg, gif, png, bmp

Kindle produkowany jest przez największy sklep i księgarnie internetową Amazon. Dystrybucją zajmuje się nie tylko ten portal, ale dla Polaków jest on najlepszym i najbardziej bezpiecznym źródłem zakupów.

Czytaj: Jak kupić Amazon Kindle?

Edukacja Mobilna z Kindle

W czasach, w których sprzedaje się więcej książek w wersji elektronicznej, niż papierowej czytniki stają się coraz bardziej popularnym narzędziem pomocnym w nauce, a także niezwykle praktycznym w podróży oraz, zastępując regały z książkami, w domu. Coraz częściej studenci i uczniowie mają dostęp do materiałów w wersji elektronicznej, a w najbliższych latach większość podręczników szkolnych będzie wydawana w wersji elektronicznej, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej. mLearning będzie więc powszechnie stosowaną metodą nauki. Będąc osobiście właścicielem kindle’a 3G muszę przyznać, że jako pomoc naukowa sprawdza się doskonale. Nie tylko pozwala nie drukować, czy kserować materiałów, ale także wygodnie korzystać z licznych publikacji dostępnych w wersji elektronicznej, bez konieczności noszenia ich ze sobą.

Kodeks Cywilny na kindle 3G

 Zdjęcie jest nieco niewyraźne, ale dzięki nowej edycji wyświetlacza prezentowany tekst można czytać tak, jak na zwykłym papierze. Poniżej kilka screenshotów, prosto z mojego Kindla.

Kup Kindla i wesprzyj mnie

Jeżeli jesteś zdecydowana/y na zakup urządzenia, skorzystaj z linków poniżej, dzięki czemu zostanę premiowany jako Partner Amazon.com:

 Interesuje Cię edukacja mobilna? Czytaj dalej:

Jak kupować Amazon Kindle?

Wzrostowy trend sprzedaży ebook’ów

dLearning, eLearning, mLearning – o co chodzi?

Cyfrowi imigranci – nauczyciele

Reklamy
Komentarze
  1. […] Kindle to obecnie jeden z najbardziej popularnych czytników ebooków, czyli elektronicznych wydań książek, których sprzedaż w USA przewyższa sprzedaż wersji papierowych. Producentem i głównym dystrybutorem jest amerykański Amazon, gdzie Polacy muszą dokonać zakupu, mimo europejskich oddziałów firmy. […]

  2. […] Amazon – znany amerykański portal sprzedaży internetowej, a zarazem producent słynnego czytnika ebook’ów Kindle – sprzedaż ebooków przewyższyła sprzedaż książek w twardej oprawie w stosunku 143 do 100. […]

  3. […] celu wygodnego przeglądania treści zapisanych w popularnym formacie .pdf na czytniku (Kindle, Nook) lub innm urządzeniu, (tablet, telefon, komputer) które słabo radzi sobie z pdf’ami, […]

  4. […] Amazon Kindle – czytnik ebooków […]

  5. […] PDF do .mobi (Kindle), .doc, .epubJak kupić Amazon Kindle?Asus EEE Pad Slider – tablet do edukacjiAmazon Kindle – czytnik ebook'ów KategorieAPLIKACJA CZYTNIK KINDLE M-LEARNING PORADY&TESTY PRAWO STUDENT […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s